Swedish Albanian Arabic Bulgarian Croatian Czech Dutch English Estonian French German Greek Persian Polish Romanian Serbian Slovak Slovenian Spanish Turkish

Strålande vinterdag 2012I strålande sol och hög, klar luft gick årets första friluftsdag av stapeln.

En busslast ungdomar for till Bjursås för att njuta av skidbackar och snö, medan här i Flen blev det skridskoåkning i rink och långfärdsskridsko på sjö. Snön hann dessvärre försvinna, så längdskidåkning på hemmaplan blev inte av i år. Några valde inomhusaktiviteter såsom skivstångspass eller bowling plus en fin promenad runt Stenhammars slott. Ett par välgrillade korvar med bröd kunde man finna halvvägs in i skogen där Anders & Anders laddat upp med en värmande grill.

 

Strålande vinterdag 2012Strålande vinterdag 2012

Prommenad Korvgrillning

Prommenad Korvgrillning

 

Fotograf Marie Andersson
Se hela albumet->>

PW Social