Swedish Albanian Arabic Bulgarian Croatian Czech Dutch English Estonian French German Greek Persian Polish Romanian Serbian Slovak Slovenian Spanish Turkish

Studentfester UF

Fredagen den 25/3 var det Södermanlands UF-mässa Våga Vara Egen i Strängnäs.

Prins Wilhelmgymnasiet presenterades av nio UF-företag.. I år vann våra företag inget pris, men eleverna som har jobbat hårt med sina UF-företag under läsårets gång och fick livsnyttiga erfarenheter för framtiden!

De UF-företag som deltog i UF-mässan
var 4 YOU UF med sina miljövänliga skönhetsprodukter, The Bag Ladies UF med sina egentillverkade ergonomiska väskor, Glada Gnägg UF med sin film om hästar för nybörjare, Couple Dealer UF med sina parsmycken, I.L.S.T. som erbjuder egentillverkade ljusstakar, Flens IT UF, Harity Fun UF, G.H. Jakt UF, Studentfester UF.

Här följer några bilder från mässan och våra UF-företag…

I_L_S_T_ufFlens IT UF

Couple Dealer UF4 YOU UF

Glada Gnägg UFGlada Gnägg UF

G.H. Jakt UFG.H. Jakt UF

The bag Ladies UFHarity Fun UF

Läs mer om UF och ungföretagsamhet på www.ungforetagsamhet.se->>

Inskickat av Katja Petkova

 

 

PW Social