Swedish Albanian Arabic Bulgarian Croatian Czech Dutch English Estonian French German Greek Persian Polish Romanian Serbian Slovak Slovenian Spanish Turkish

Hyra skidor

Här kommer några bilder från friluftsdagen i Romme.

Vi hade helt underbar väder och stämningen var toppen – vi grillade korv, åkte skidor och visa av oss fick frilufta genom att sola och ta en lång promenad… På väg tillbaka visade vår trevliga chaufför två filmer, fast de flesta av oss somnade i bussen nöjda och trötta. En underbar dag – tack idrottsläraren Kristina Hagfalk för en bra organiserad och genomförd friluftsdag!

Grilla korvAlla hade trevligt vid grillen

Eivor Kullgren är en mästare på skidornaEivor och Björn vid skidbacken

Ingvar Larsson på skidornaKicki efter Vasaloppet

Katja friluftade också i solenAlla trötta vid bussen

Med vänlig hälsning
Katja Petkova
Turism- och ekonomilärare

 

PW Social