Kalendarium Höstterminen 2020

Kalendariet uppdateras flera gånger under läsåret..

Hoppa direkt till aktuell vecka->>

Höstterminen 2020

 

 


Vecka 33


 

10/8 Måndag
Utvecklingsdag

11/8 Tisdag
Utvecklingsdag

12/8 Onsdag
Lärarna börjar
Utvecklingsdag

13/8 Torsdag

14/8 Fredag

 


Vecka 34


 

17/8 Måndag
Utvecklingsdag

18/8 Tisdag
Utvecklingsdag

19/8 Onsdag
SKOLSTART
09.30 Nationellt, Lärling IM, SPRINT Amfiteatern åk 1
12.00 Nationellt, Lärling, IM, SPRINT åk 2&3

20/8 Torsdag

21/8 Fredag

 


Vecka 35


29/8-2/9 NA-Elev deltar vid Linnedagarna.

Individuella val börjar

24/8 Måndag

25/8 Tisdag

26/8 Onsdag

27/8 Torsdag

28/8 Fredag

 


Vecka 36


29/8-2/9 NA-Elev deltar vid Linnedagarna.

Klassråd

31/8 Måndag

1/9 Tisdag

2/9 Onsdag

3/9 Torsdag

4/9 Fredag

 


Vecka 37


 

7/9 Måndag

8/9 Tisdag

9/9 Onsdag

10/9 Torsdag

11/9 Fredag

 


Vecka 38


 

14/9 Måndag

15/9 Tisdag

16/9 Onsdag
10.00-14.00 Arbetsmarknadsmässa Stenhammar INSTÄLLT!

17/9 Torsdag

18/9 Fredag

 


Vecka 39


 

21/9 Måndag
15.40-17.00 Provtillfälle Daniel D sal 240

22/9 Tisdag

23/9 Onsdag
16.00-17.00 Provtillfälle Daniel D 240

24/9 Torsdag
10.00-11.00 Skolkonferens

25/9 Fredag

 


Vecka 40


v.40-v.43 APL VO18

28/9 Måndag

29/9 Tisdag

30/9 Onsdag

1/9 Torsdag

2/10 Fredag

 


Vecka 41


v.40-v.43 APL VO18

Klassråd

5/10 Måndag

6/10 Tisdag
08.30-10.00 Studieteknik NASA20  sal 211

7/10 Onsdag
13.30-15.00 Studieteknik LärlingVO20 sal 233

8/10 Torsdag

9/10 Fredag

 


Vecka 42


v.40-v.43 APL VO18

12/10 Måndag
15.40-17.00 Provtillfälle Daniel D sal 240

13/10 Tisdag

14/10 Onsdag
16.00-17.00 Provtillfälle Daniel D sal 240

15.00-16.30 Religionsprojektet sal 211

15/10 Torsdag

16/10 Fredag

 


Vecka 43


v.40-v.43 APL VO18

24/10 FN-dagen

19/10 Måndag

20/10 Tisdag
PW är med och presenterar sina program på Europaskolans informationsvecka inför gymnasievalet.

21/10 Onsdag

22/10 Torsdag
10.00-11.00 Skolkonferens sal 232

23/10 Fredag

 


Vecka 44


 

26-30/10 HÖSTLOV

 


Vecka 45


V.45-v.48 APL VO19

Utvecklingssamtal

2/11 Måndag

3/11 Tisdag

4/11 Onsdag
08.30-10.00 Studieteknik NASA20 sal 218

5/11 Torsdag

6/11 Fredag (Gustav Adolfdagen)
08.30-10.00 Studieteknik LärlingVO20 sal 211

 


Vecka 46


V.45-v.48 APL VO19

Utvecklingssamtal

APL VO20 - "jobbskuggar" Inställt!

9/11 Måndag
15.40-17.00 Provtillfälle Daniel D sal 240

10/11 Tisdag

11/11 Onsdag
16.00-17.00 Provtillfälle Daniel D sal 240

12/11 Torsdag

13/11 Fredag

 


Vecka 47


V.45-v.48 APL VO19

Klassråd

2 NA19 elever till Lise Meitner-dagarna (INSTÄLLT)

16/11 Måndag

17/11 Tisdag

18/11 Onsdag

19/11 Torsdag

20/11 Fredag

 


Vecka 48


V.45-v.48 APL VO19

23/11 Måndag

24/11 Tisdag
SACO-mässan via webben. Elever åk 3

25/11 Onsdag

26/11 Torsdag

27/11 Fredag

 


Vecka 49


 

30/12 Måndag

1/12 Tisdag
Prövningsblankett (januari) ska vara inlämnad.

08.30-10.00 Studieteknik NASA20 sal 211

2/12 Onsdag
13.30-15.00 Studieteknik LärlingVO20 sal 233

3/12 Torsdag
10.00-11.00 Skolkonferens sal 236

4/12 Fredag

 


Vecka 50


 

7/12 Måndag
15.40-17.00 Provtillfälle Daniel D sal 240

8/12 Tisdag

9/12 Onsdag
15.00-16.30 Religionsprojektet sal 211

16.00-17.00 Provtillfälle Daniel D sal 240

10/12 Torsdag (Nobeldagen)
08.30-12.00 Nobeldagen (NA SA EK) Värd NA19

11/12 Fredag

 


Vecka 51


 

14/12 Måndag
09.00 NP Ma 4, 150 min + rek rast + 120 min

15/12 Tisdag

16/12 Onsdag

17/12 Torsdag

18/12 Fredag
Avslutning

 


Vecka 52


 

21/12 Måndag

22/12 Tisdag

23/12 Onsdag

24/12 Torsdag (Julafton)

25/12 Fredag

 


Vecka 53


 

26/12 Måndag

27/12 Tisdag

28/12 Onsdag

29/12 Torsdag

30/12 Fredag (Nyårsafton)

 

- - - - - - - -

 

© 2017 Prins Wilhemgymnasiet. All Rights Reserved. Designed By JoomLead
Flens Kommun, Prins Wilhelmgymnasiet, 642 37 FLEN | Leveransadress: Violentorget 7 | Entréadress: Violentorget 5 | Telefon: 0157- 430 504 | E-post